09.08.2020 - Ocaklar Bölgesinde ki Konaklama, Otel, Motel, Pansiyon ve Butik Otel Rehberi

Ocaklar

Puan Ver : 

[Toplam:1    Ortalama:5/5]

OCAKLAR KÖYÜ ERDEK

Erdek’ te bulunan, mavisine ve yeşiline aşık olacağınız, denizi ve doğasıyla, muhteşem bir tatil beldesidir Ocaklar Köyü!

OCAKLAR KONAKLAMA

İşçi, memur, esnaf vb. özel sektör ve kamu sektöründe çalışan, emekli, öğrenci ya da kalabalık ailesi vb. olan her kesime uygun fiyatlarla ucuz ve kaliteli tatil imkanı sunan bu beldede aylık, sezonluk, haftalık çok uygun fiyatlarla apart pansiyon daire kiralayabilirsiniz.

OCAKLAR HALKI

Ocaklar halkı yardımsever, dürüst ve samimidir. Bu beldede tatil yapan herkes evine döndüğünde memnuniyetini çevresine, dostlarına bir efsane gibi anlatmakta bu sayede Ocaklar tatil köyü her geçen sene daha da fazla tatilciyi ağırlamaktadır. Beldede her geçen yıl artan talebe karşın çevreye ve doğaya önem verilmektedir. O kadar ki çekirdek, fıstık gibi çevreye zarar veren kabuklu yemişlerin satışı bile yasaklanmıştır. Beldede üç kattan fazla bina, otel, apart, pansiyon, yazlık vb. yapılması yasaktır.

Sağlıklı ve planlı gelişmenin şartlarından biri olan bu şart sayesinde beldenin yapılaşma ile bozulması önlenmiştir. Erdek‘e ve Kapıdağ yarımadasına gelenlerin mutlaka uğradığı bu gezi durağında trekking meraklıysanız dağa çıkabilir, büyüleyici manzaraya hayran kalabilirsiniz. Mutlaka keşfedilmesi gereken bu cennette güneşin doğuşunu ve batışını izlemek bir başka zevktir. Poyraz rüzgarı güçlüdür her ne kadar yelken, kiteboarding (uçurtma sörfü) yapmaya imkan vermese de sizi fazlasıyla serinletir. Ancak sualtı dalışı yapmak farklı bir deneyim olabilir.

ERDEK’ TE SPOR

Erdek’te sualtı klubü mevcuttur. Kısaca en ucuz ve en kaliteli tatilin yolu ocaklar’dan geçmekte olup her yaz tekrar tekrar gelmek geniş kesimlerce bir alışkanlık haline dönüşmüştür.

Ocaklar’da 24 saat açık sağlık ocağı bulunmaktadır. Tatilde yemek yapmak istemeyen misafirlerimiz için nefis et ve balık ürünlerinden, karadeniz pidesine ve lezzetli gözlemeye kadar türlü yemek imkanı olan lokantalar beldede hizmet vermektedir. Sabah ve öğlen Ocaklar’ın masmavi ve temiz denizinde yüzebilir, akşamları gazino ve discolarda eğlenebilirsiniz. Belde merkezinden Avşa, Balıklı, Marmara gibi adalara gemi turları yapılmaktadır.

OCAKLAR AKTİVİTELERİ

Ocaklar’da deniz bisikleti, kano, banana, hamburger gibi denizde eğlence ve su sporu aktiviteleri de mevcuttur. Herkes için tenis kortu, gençler için internet cafe, futbol sahası, basketbol sahası, plaj voleybolu, go-kart ve çocuklar için atari salonu, lunapark da vardır.

OCAKLAR PAZARLARI

Perşembe günleri belde merkezinde semt pazarı kurulmaktadır. Ayrıca Ocaklar beldesi çeşmelerinden sağlıklı kaynak suyu alıp içebilirsiniz. Restaurantlarda, çay bahçelerinde okey, tavla oynayabilirsiniz ama oyun takımlarımız da bulunmakta olup çay keyfi eşliğinde oynayabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ